Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Wycieczka do Poznania

Wycieczka do Poznania

Piątek, 26 stycznia, uczennice i uczniowie klas IV-VIII spędzili w Poznaniu, dokąd udali się pod opieką swoich nauczycielek: p. Beaty Karpińskiej, p. Joanny Kowalczyk, p. Stelli Radwańskiej, p. Anny Siedlińskiej oraz p. Anny Ślusarek-Kułagi. 

Swoją przygodę w stolicy Wielkopolski młodzież rozpoczęła od spotkania ze sztuką, udając się na multimedialną wystawę Vincenta van Gogha, na której z bliska można było podziwiać obrazy znane dotąd tylko ze szkolnych podręczników. Tradycyjną część wystawy uczennice i uczniowie zwiedzali z audioprzewodnikami, odkrywając tajemnice kolejnych dzieł wielkiego malarza. Część multimedialna okazała sie być ucztą dla oczu i uszu. Pokaz ożywionych obrazów, któremu towarzyszyła przepiękna muzyka, podziwiać można było, leżąc na wygodnych pufach i całkowicie oddając się pięknu sztuki, która dosłownie nas otaczała. 

Po bliskim spotkaniu z malarstwem europejskim swoje kroki młodzież skierowała ku przeszłości. Uczennice i uczniowie udali się do HistoryLandu, by historię Polski obejrzeć z nieco innej perspektywy. Na miejsce dotarli od dość nietypowej strony, zaskakując tym samych przewodników. Wprowadzeni przez pracowników Międzynarodowych Targów Poznańskich od zaplecza mogli przjrzeć się procesowi budowania stoisk wystawienniczych. 

W HistoryLandzie uczennice i uczniów powitali przewodnicy, którzy zaprosili młodzież na warsztaty poświęcone Szlakowi Piastowskiemu. Budując, niszcząc i walcząc klockami Lego, uczennice i uczniowie utrwalili najważniejsze informacje o dynastii Piastów, doskonaląc przy tym umiejętność pracy w grupie. Młodzież zapoznała się także ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych wydarzeń z historii Polski, podziwiając wielkie konstrukcje zbudowane z klocków Lego. I tak oglądać można było Biskupin, bitwę pod Grunwaldem, bitwę pod Oliwą, obronę Jasnej Góry czy przysięgę Kościuszki na krakowskim rynku. 

Wyjazd do Poznania był doskonałym dowodem na to, że nauka to świetna zabawa, a bawiąc się można się skutecznie uczyć.

Bogatsza o kolejne wspaniałe doświadczenia i wspomnienia młodzież wyczekuje kolejnej wycieczki. Dokąd tym razem? Do opery! 

 

Data dodania: 2024-01-28 18:15:51
Data edycji: 2024-01-29 21:35:27
Ilość wyświetleń: 371

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej